Polo: Rapid-Steaua 8-6 (1-0, 2-1, 3-3, 2-2)

Un derby Rapid-Steaua jucat în bazinul Dinamo pare a fi interesant chiar și înainte de a începe, iar atmosfera și jocul fetelor au fost în nota unui meci cu miză. Rapidistele s-au mișcat mai bine în primul sfert, când au înscris o dată și au luat de cinci ori barele la țintă iar în sfertul doi au ajuns să conducă cu 3-0. A fost momentul în care fetele de la Steaua au reușit să echilibreze jocul, suspansul fiind prezent pe final de meci când rapidistele au ajuns să aibă doar un gol în față (6-5 și 7-6). Marina Balakireva și Deni Cârpătoarea, fiecare cu câte 3 goluri înscrise au fost principalele marcatoare ale învingătoarelor.

Cu această victorie, una în plus în contul lor după finala Cupei României câștigată tot în fața Stelei, Rapidul se instalează în fruntea Campionatului Național.