Unde vedem sport în Bucureşti (28 februarie – 1 martie)

catalina sava

Week-end-ul de Mărţişor programează mai multe evenimente sportive în Bucureşti. Vă prezint în continuare programul acestora (mai întâi în ordine cronologică, iar apoi în funcţie de ramura sportivă).

Sâmbătă, 28.02

Ora 11.00, Sala Dinamo: Dinamo – Unic Piatra Neamţ (volei feminin, Liga Naţională)

Ora 13.30, Sala Dinamo: Dinamo – Arcada Galaţi (volei masculin, Liga Naţională)

Ora 14.00, Sala Rapid: Rapid – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe (baschet feminin, Liga Naţională)

Ora 15.00, Sala Regimentul de Gardă: Steaua – Tomis Constanţa (volei masculin, Liga Naţională)

Ora 16.15: Sala Dinamo: Dinamo Bucureşti – Minaur Baia Mare (handbal masculin, Liga Naţională)

Ora 16.45, Sala Floreasca: CSM II Bucureşti – CS Vicov Bucovina (handbal masculin, Divizia A)

Ora 19.00, Sala Regimentul de Gardă: Steaua CSM Eximbank – Timba Timişoara (baschet masculin, Liga Naţională)

Duminică, 01.03

Ora 11:00, Sala Polivalentă „Ioan Kunst Ghermănescu”: CSM Bucureşti – HC Vaslui (handbal masculin, Liga Naţională)

Ora 11.30, Sala Dinamo: Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti (baschet masculin, Liga 1, faza semifinală)

Ora 12.00, Sala Floreasca: CSM Bucureşti – CSȘ Alexandria (handbal masculin, Juniori 1)

Ora 15.00, Arena de Baschet (Bulevardul Basarabia): Ştiinţa Bucureşti – Phoenix Galaţi (baschet masculin, Liga 1)

Handbal

Sâmbătă (28.02), Ora 16.15, Sala Dinamo: Dinamo Bucureşti – Minaur Baia Mare (handbal masculin, Liga Naţională)

Sâmbătă (28.02), ora 16.45, Sala Floreasca: CSM II Bucureşti – CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina (handbal masculin, Divizia A)

Duminică (01.03), ora 11:00, Sala Polivalentă „Ioan Kunst Ghermănescu”: CSM Bucureşt – HC Vaslui (handbal masculin, Liga Naţională)

Duminică (01.03), ora 12.00, Sala Floreasca: CSM Bucureşti – CSS Alexandria (handbal masculin, Juniori 1)

Volei

Sâmbătă (28.02), ora 11.00, Sala Dinamo: Dinamo – Unic Piatra Neamţ (volei feminin, Liga Naţională)

Sâmbătă (28.02), ora 13.30, Sala Dinamo: Dinamo – Arcada Galaţi (volei masculin, Liga Naţională)

Sâmbătă (28.02), ora 15.00, Sala Regimentul de Gardă: Steaua – Tomis Constanţa (volei masculin, Liga Naţională)

Baschet

Sâmbătă (28.02), ora 14.00, Sala Rapid: Rapid – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe (baschet feminin, Liga Naţională)

Duminică (01.03), ora 19.00, Sala Regimentul de Gardă: Steaua CSM Eximbank – Timba Timişoara (baschet masculin, Liga Naţională)

Duminică (01.03), ora 11.30, Sala Dinamo: Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti (baschet masculin, Liga 1, faza semifinală)

Duminică (01.03), ora 15.00, Arena de Baschet (Bulevardul Basarabia): Ştiinţa Bucureşti – Phoenix Galaţi (baschet masculin, Liga 1)

Adresele sălilor:

  • Sala Regimentul de Gardă: Bulevardul Timişoara, vis-a-vis de AFI Palace Cotroceni
  • Sala Dinamo: Şoseaua Ştefan cel Marce, în incinta Parcului Sportiv Dinamo
  • Sala Rapid: Şoseaua Giuleşti, lângă peluza stadionului
  • Sala Floreasca: Strada Radu Beller
  • Sala Polivalentă „Ioan Kunst Ghermănescu”: Calea Piscului, în Parcul Tineretului
  • Arena de Baschet: Bulevardul Basarabia, în apropiere de Arena Naţională

 
 
 
%d bloggers like this: